Knižnica SOVIČKA

Základné desatoro knižnice

Základné  desatoro  knižnice

1.  Školskú knižnicu môže navštevovať každý žiak našej školy pod  dozorom        učiteľa alebo školského knihovníka, slúži aj pre všetkých pedagogických a nepedagogických zamestnancov.
  2.  Po chodbe ku knižnici chodíme potichu, bez jedla a pitia, neutekáme a pri vstupe sa pozdravíme.
  3.  Niektoré knihy slúžia iba na štúdium v školskej knižnici.
  4.  Ak si chceme knihu prv pozrieť, sadneme si s ňou k lavici.
  5.  Pri výbere novej knihy nerozhadzujeme ostatné knihy a môžeme sa poradiť s pani knihovníčkou.
  6.  Vypožičiavanie kníh je bezplatné a požičiavame len jednu knihu.
  7. Každý čitateľ je povinný vrátiť vypožičanú knihu do mesiaca ( 30 dní) od  výpožičky v takom stave, v akom si ju požičal. Ak niekto nevráti knihu ani po opakovanom upozornení, bude to porušenie školského poriadku.
  8.  Výpožičný čas je možno predĺžiť po vzájomnej dohode s knihovníčkou.
  9.  Vypožičanú knihu si skontroluj, nedostatky, poškodenie alebo stratu  nahlás knihovníčke.
  10. Ku knihám a zariadeniu knižnice sa správaj tak, aby dlho slúžila všetkým      používateľom.