Opatrenia - prevencia nákazy COVID - 19

Organizácia školského roka 2021 - 2022

Za otvorené školy

Fungovanie škôl od septembra ovplyvní miera zaočkovanosti. Epidemiológovia upozorňujú, že intenzita tretej vlny pandémie bude závisieť od rozhodnutia čo najväčšieho počtu ľudí pre vakcináciu. Otvorené školy a prezenčnú výučbu v školských laviciach v novom školskom roku tak môže udržať očkovanie každého z nás. K podpore očkovania sa pridávajú aj zriaďovatelia škôl Bratislavského samosprávneho kraja.

Minister školstva Branislav Gröhling preto vyrazil na turné po všetkých krajoch, aby spolu so zriaďovateľmi, ale aj zástupcami rôznych organizácií vyzýval rodičov, učiteľov a žiakov, aby pomohli toto číslo zväčšiť a prispieť ku kolektívnej imunite.

Od miery zaočkovanosti závisí, ako budú fungovať školy. Som si istý, že všetci chceme, aby sa žiaci vzdelávali v triedach. Preto budeme vyzývať, aby ľudia ešte využili tento mesiac a dali sa zaočkovať. Ochránia tak seba, znížia riziko šírenia vírusu, prispejú ku kolektívnej imunite a predovšetkým prispejú k tomu, aby školy normálne fungovali,“ apeluje šéf rezortu školstva.

Vzhľadom na šírenie delta variantu môžu na školách vznikať ohniská nákazy, čo môže mať za následok zatváranie tried. Prerušeniu prezenčnej výučby môže zabrániť vyššia zaočkovanosť. Očkovaním totiž nielen znižujeme riziko ťažkého priebehu ochorenia, ale aj znížime aj riziko prenosu vírusu.

Ministerská kampaň „Za otvorené školy“ sa počas najbližších týždňov presunie do všetkých slovenských krajov.

Zdroj a link na celú tlačovú správu: Minister školstva spúšťa celoslovenskú kampaň – spolu so zriaďovateľmi škôl apeluje „Za otvorené školy“