Vážení rodičia a priatelia školy,
pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!
Podrobnosti nájdete ma lište .

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!
Podrobnosti nájdete ma lište .

9. marec bol pre žiakov našej školy netradičný a výnimočný. Vyučovanie prebiehalo v strigônskych kostýmoch s vlastnou domácou prípravou. Boli to kostýmy
od výmyslu ,kde žiaci v spolupráci s rodičmi uplatnili svoju fantáziu, tvorivosť a originalitu. Deň začal rozhlasovou reláciou žiakov 4.A triedy, strašením najstarších
ježibáb a strigôň na škole. Najhlavnejšiu časť dňa tvorili samotné prezentácie žiakov vo forme elixírov múdrosti a kúziel. Najoriginálnejšie kostýmy, kúzla, čary
a elixíry múdrosti boli odmenené bodmi do hodnotenia triedy za mesiac marec.

Slovensko má bohaté kultúrne tradície, folklór je veľmi výrazný a zaujímavý. Slovenský národ svoj folklór dôsledne udržiava, piesne,
hudba a tanec sa prenášajú z generácie na generáciu. Ľudové piesne sa spievajú nielen na folklórnych slávnostiach,
ale učia sa ich aj deti v školách, aby poznali svoje kultúrne dedičstvo. Tradičný tanec možno vidieť na festivaloch a folklórnych slávnostiach,
ktoré sa každoročne konajú po celom Slovensku.
Aj žiaci našej školy spoznali slovenský folklór prostredníctvom ľudového tanca.
Ľudové tance obohatili dnešné popoludnie a žiaci tancovali a súťažili o najkrajší ľudový tanec.
Na prvom mieste v ľudovom tanci sa umiestnili žiaci 1.A a 2.A.
Víťazom srdečne blahoželáme!

Vo februári sa dochádzka vo všetkých triedach zlepšila, no najviac bodov priniesla triede IV.B, ktorým
spolu s príkladnou starostlivosťou zabezpečila titul hviezda mesiaca marec.
Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšom súťažení, kde si žiaci budú môcť extra body získať nielen súťažením v ľudovom tanci,
výtvarnými aktivitami počas Dňa vody ale aj najzaujímavejším strigôňskym kostýmom.
Tešíme sa na vaše nápady!

Dňa 24.2.2012 žiaci druhého ročníka navštívili Obecný úrad v Hlinnom. Na túto návštevu sa žiaci veľmi tešili, stretli sa s pani starostkou,
videli jej kanceláriu, oboznámili sa s jej prácou. Žiaci mali pre pani starostku pripravené zaujímavé otázky, na ktoré im pani starostka odpovedala.
Návšteva u pani starostky bola pre žiakov zaujímavá a dozvedeli sa o svojej obci veľa dôležitých informácii.

Tohtoročná zima si pre nás pripravila poriadnu nádielku snehu, vďaka ktorému sme mohli zorganizovať zimnú olympiádu.
Svoje pohybové schopnosti a tvorivosť si žiaci mohli vyskúšať v 5 súťažných disciplínach. Hry na snehu sa žiakom veľmi páčili, preto dúfame,
že Perinbaba na nás nezabudne ani na budúci rok .
A kto sa stal víťazom?
No predsa MY všetci.

,,Ja nechcem ženícha!“Takto zneli slová pyšnej princeznej v divadelnom predstavení
Divadla Portál, ktoré dnes navštívilo našu školu.
Bolo veľmi pekné a žiakom sa nesmierne páčilo.

Dňa 16.02.2012 žiaci 4. ročníka absolvovali besedu na tému "Bezpečne na internete".
Cieľom tejto besedy bolo oboznámiť žiakov s bezpečným a zodpovedným zaobchádzaním sa na internete medzi sebou navzájom a dospelými.
Prostredníctvom animovaného seriálu OVCE.sk sa dozvedeli o tom, ako sa chrániť pred rizikami online sveta, ale aj ako sa o nich s deťmi rozprávať
a aké správanie u nich podporovať.

Dňa 15.02.2012 žiaci 4.ročníka navštívili hvezdáreň v Prešove aj napriek nepriaznivému uzimenému počasiu.
Zaujímavým spôsobom premietania filmov o slnečnej sústave si žiaci utvrdili vedomosti a poznatky, ktoré nadobudli v škole na hodinách prírodovedy.
Utvrdili si mnohé nejasnosti o ktorých iba počuli alebo čítali. Najväčší zážitok mali z planetária, v ktorom sa cítili, akoby sa z nimi dookola točil svet.
Na okamih aj zažmúrili oči, veď cesta od železničnej stanice až do hvezdárne dala zabrať aj tomu najzdatnejšiemu.
Uzimení sme nachvíľu zablúdili a navštívili mestskú knižnicu Slniečko, cukráreň aj obchodné centrum Tesco.
V popoludňajších hodinách naše potulky po Prešove sa skončili a cesta vlakom späť ubehla veľmi rýchlo.
Aj napriek nepriaznivému počasiu sa tešíme na ďalšiu exkurziu.

Aj január bol pre našich žiakov veľmi perný. Žiaci súťažili nielen vo výrobe karnevalových masiek a vtáčích búdok,
ale starali sa aj o čistotu tried a školskú dochádzku. Vo februári sa titulom hviezda mesiaca budú pýšiť po prvý krát žiaci IV.A triedy,
ktorí svoje prvenstvo potvrdili nielen príkladnou čistotou v triede, ale aj najlepšou dochádzkou na škole.
Žiakom IV.A triedy srdečne blahoželáme!

Čajové popoludnie. Školou sa v poobedňajších hodinách počas činnosti školského klubu rozliehala nádherná vôňa čaju a sladkého pečiva.
Žiaci si spríjemnili tento deň popíjaním tejto teplej a voňavej tekutiny a počúvaním príjemnej hudby.
Aj takéto príjemné môžu byť popoludnia spolu s nami. Pridajte sa k nám.
Vaši družinári.

Dňa 27.01.2012 sa na našej škole uskutočnil žiakmi dlho očakávaný Eko- karneval.
Ráno prichádzali do budovy školy so svojimi vyrobenými maskami plný radosti a očakávania, ktoré masky sa umiestnia medzi prvými.
Karneval sa začal predstavením každej masky. Porota po zhodnotení vyhlásila výsledky a 20 najkrajších masiek bolo ocenených.
Sponzorom krásnych cien bolo OZ LaVieNa.
Po vyhodnotení masiek nasledovalo dopoludnie plné zábavy, tanca, radosti.
Žiaci sa však najviac tešili na tombolu, v ktorej boli zaujímavé ceny.
To, ako sme sa zabávali si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Dňa 25.1.2012 sme vyhodnotili ďalšiu žiacku súťaž, ktorá spočívala vo vyhotovení vtáčej búdky alebo kŕmidla. Do súťaže sa zapojilo veľa žiakov, ktorí s pomocou rodičov alebo starých rodičov vyhotovili pre uzimené vtáčiky útulné príbytky, v ktorých sa budú môcť zahriať a nasýtiť do konca zimy. Víťazom sa tento krát stáva naša januárová trieda mesiaca - trieda II.A. Všetkým srdečne blahoželáme!

Dňa 27.1.2012 sa na našej škole uskutoční EKO KARNEVAL. Pripravte si pekné a zaujímavé masky, lebo ceny sú lákavé- zakúpi nám ich Občianské združenie LaVieNa.
A bude aj bohatá tombola. Lístky sú v predaji u p. učiteľky Lendackej.
Cena jedného lístka je 0,20 €.

Oznamujeme rodičom, že zápis detí na plnenie povinnej školskej dochádzky pre školský rok 2012/ 2013 sa bude konať dňa 25.1.2012 v čase od 13,15 do 15,15 hod. Rodičia si donesú: občiansky preukaz, rodný list dieťaťa
a 5 € na predpisové zošity a Moje prvé čiary do 1. ročníka. Tešíme sa na Vás - milé deti.
Vážení rodičia oznamujeme Vám, že dňa 19.1.2012 sa uskutoční konzultačné rodičovské združenie v čase od 13,30 - 15,30 hod.

V januári sa titulom hviezda mesiaca budú pýšiť žiaci II.A triedy, lebo práve im sa podarilo v decembri získať najväčší počet bodov.
Trieda II.A sa môže pochváliť nielen svojou tvorivosťou v eko súťaži „Nevyhodím, využijem!“, ale aj najlepšou dochádzkou a nulovým počtom neospravedlnených hodín.
Triede pani učiteľky Raškovskej srdečne blahoželáme!
Decembrové súťaženie zahŕňalo nielen starostlivosť o čistotu a vianočnú výzdobu tried, ale aj tvorivú eko súťaž kde sa všetci žiaci popasovali s odpadovým materiálom
a výsledkom boli krásne výrobky a obrazy z vrchnákov z PET fliaš, náhrdelníky z papierových korálikov, papierové krokodíly, anjelici, snehuliaci, zvončeky a pod.
Výtvory si môžete prezrieť v našej fotogalérii.
Extra body si všetky triedy tento mesiac pripísali aj za už tradičný zber papiera, v ktorom zvíťazila trieda IV. A.
Od septembra naši žiaci pre svoje triedy usilovne zberali aj vybité baterky a spolu sa nám podarilo vyzbierať až 1116 kusov v celkovej hmotnosti 22 kg. Prvenstvo v tejto kategórii si odniesla trieda IV.A.
Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a v ďalšom súťažení v novom roku im držíme palce.

Je január a vtáčikom pomaly ale isto začínajú dochádzať zásoby jedla. Preto sa naša škola rozhodla vyhlásiť projekt „Staráme sa o vtáky v zime“,
ktorá bude spočívať v zhotovení a umiestnení vtáčích búdok a kŕmidiel v školskom areáli a v správnom dokrmovaní vtákov v zimných mesiacoch.
Vytvorte najzaujímavejšiu vtáčiu búdku alebo kŕmidlo z akéhokoľvek materiálu a pomôžte nielen vtáčikom hladujúcim v zime,
ale prispejte aj k získaniu titulu HVIEZDA MESIACA pre svoju triedu.
Súťaž bude vyhodnotená 25.01.2012, takže nezabudnite!

Jeden rok sa končí, niečo dal, niečo vzal.
Nový sa zas začína a je naším prianím,
aby bol pretkaný splnenými snami.
V novom roku Vám želáme 53 týždňov pohody,
365 dní šťastia,
8.760 hodín bez starostí,
525.600 minút zdravia
a 31.536.000 sekúnd lásky a porozumenia.
zamestnanci základnej školy.

Predvianočný čas očakávania sme si už tradične pripomenuli slávnostnou Vianočnou akadémiou, ktorá 15.12.2011 rozžiarila a poriadne zabavila všetkých prítomných.
Atmosféra Vianoc sa niesla počas celej akadémie, na ktorej si žiaci pod vedením triednych učiteľov pripravili krásny kultúrny program plný kolied, tancov, piesní, básni a vinšovačiek.
Súčasťou Vianočnej akadémie bola aj Vianočná burza , kde sa rodičia mohli pokochať výrobkami z dielne našich učiteľov a žiakov.
Všetkým učiteľom a žiakom, ktorí pripravili toto krásne popoludnie srdečne ďakujeme
a želáme Krásne Vianoce.
Powered by aSc EduPage