Vzdelávanie učiteľov základných škôl v oblasti cudzích jazykov

Projekt v realizácii

Cieľom projektu Vzdelávanie učiteľov základných škôl v oblasti cudzích jazykov v súvislosti s Koncepciou vyučovania cudzích jazykov na základných a stredných školách je skvalitniť prípravu a ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov. Národný projekt sa koncentruje na doplnenie vzdelávacieho systému o kvalifikovaných učiteľov cudzích jazykov na 1. stupni základných škôl. Projekt sa bude uskutočňovať v súlade so  zákonom č. 245/2008 Z. z.  o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Koncepciou vyučovania cudzích jazykov v základných a stredných školách schválenou  vládou SR dňa 12. 09. 2007 uznesením vlády SR č.767/2007, ktorá stanovuje povinnosť riaditeľom škôl zaviesť prvý cudzí jazyk na 1. stupni ZŠ od 3. ročníka. Daný projekt bol navrhnutý s cieľom zabezpečiť dostatok kvalifikovaných učiteľov cudzích jazykov na 1. stupni ZŠ v prechodnom a dlhodobom období a prispieť k premene tradičnej školy na modernú.

Uvedený primárny cieľ bude splnený prostredníctvom realizácie dvoch špecifických cieľov projektu:

• prípravou, organizovaním a realizáciou doplňujúceho vzdelávania kvalifikovaných učiteľov 1. stupňa ZŠ o CJ na úrovni B2 SERR a pedagogicko-psychologických základov vyučovania cudzích jazykov a didaktiku cudzích jazykov pre cieľovú skupinu žiakov mladšieho školského veku,

Zdroj:http://www.educj.sk/buxus/generate_page.php?page_id=1

Zapojení zamestnanci našej školy: Ľ. GUTU