Marec je mesiacom knihy, a tak sme sa v ŠKD rozhodli preniknúť do čarovného sveta rozprávok. Spoločne sme čítali známe rozprávky O červenej čiapočke a O troch medveďoch, a potom sme sa pustili do tvorivej práce.
Deti prepracovali rozprávky do dialógov, vytvorili si rozprávkové postavičky na paličkách a zahrali si ich ako skutoční herci.
Potom sme prešli na vymýšľanie vlastných dialógov, ktoré s nadšením predviedli s maňuškami na našom pódiu. Aby bolo naše divadelné tvorenie ešte zábavnejšie, vyrobili sme aj vlastné papierové bábky. Každý pridal kus fantázie a šikovnosti, a výsledok stál za to!
Čítanie kníh je úžasné, ale ešte väčšia zábava je, keď rozprávky ožijú priamo pred nami!